Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Zj72bo
Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Zj72bo



 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Cautare
Top postatori
doryna32 (33462)
Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Vote_lcapAsk ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Voting_barAsk ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Vote_rcap 
ninnet (31821)
Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Vote_lcapAsk ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Voting_barAsk ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Vote_rcap 
Simi (8310)
Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Vote_lcapAsk ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Voting_barAsk ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Vote_rcap 
SfT (3793)
Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Vote_lcapAsk ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Voting_barAsk ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Vote_rcap 
andreyutza (1799)
Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Vote_lcapAsk ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Voting_barAsk ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Vote_rcap 
hasret (1609)
Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Vote_lcapAsk ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Voting_barAsk ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Vote_rcap 
lavinia78 (1323)
Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Vote_lcapAsk ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Voting_barAsk ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Vote_rcap 
Denta (1265)
Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Vote_lcapAsk ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Voting_barAsk ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Vote_rcap 
elena50 (845)
Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Vote_lcapAsk ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Voting_barAsk ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Vote_rcap 
Kallin (748)
Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Vote_lcapAsk ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Voting_barAsk ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Vote_rcap 
Ultimele subiecte
» Tolgahan Sayışman
Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Icon_minitimeDum Sept 18, 2016 11:26 pm Scris de Relly

» Cafe Bar
Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Icon_minitimeDum Sept 18, 2016 11:09 pm Scris de Relly

» Karadayi ( Uncle Black )
Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Icon_minitimeDum Sept 18, 2016 11:06 pm Scris de Relly

» 20 Dakika
Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Icon_minitimeSam Sept 12, 2015 2:57 am Scris de Relly

» Yemin ( Promisiunea ) - Stiri
Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Icon_minitimeDum Apr 05, 2015 5:37 am Scris de igociu

» Oyle Bir Gecer Zaman Ki (Timpul zboara )
Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Icon_minitimeVin Apr 03, 2015 9:26 pm Scris de Relly

»  Identitate falsa ( The Prime Minister and I ) - online
Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Icon_minitimeSam Mar 14, 2015 9:18 am Scris de doryna32

» Identitate falsa ( The Prime Minister and I )
Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Icon_minitimeSam Mar 14, 2015 9:10 am Scris de doryna32

»  Puterea Destinului ( Sila )
Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Icon_minitimeSam Mar 14, 2015 8:53 am Scris de doryna32


Distribuiţi | 
 

 Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa )

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 9 ... 18  Urmatorul
AutorMesaj
SfT
SfT
Fondator
Fondator

Mesaje : 3793
Puncte : 4489
Localizare : Craiova

Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Empty
MesajSubiect: Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa )   Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Icon_minitimeMar Iul 05, 2011 12:32 am

Titlu original : Ask ve Ceza
Anul : 2010
Genul : Romance
Producator : Erol Avci
Prezentare :
"Dragoste şi pedeapsă” este o altă carte de vizită a producătorului serialului care a cucerit lumea "1001 de nopți”, avându-i ca protagonişti pe Murat Yildirim, "Demir” din serialul "Asi. Împotriva destinului” şi pe frumoasa Nurgül Yesilçay, actriţa care a obţinut nu mai puţin de patru premii pentru cea mai bună actriţă în Turcia. Alături de cei doi corifei, o vom putea revedea pe actriţă Tomris Incer, cunoscută telespectorilor ca "Nadide”, din "1001 de nopți”, interpretând acum un rol absolut excepţional în serialul "Dragoste şi pedeapsă”.
"Dragoste şi pedeapsă” prezintă povestea a două lumi diferite, o faţă a Turciei neexploatată până în acest moment, ascunsă de ochii lumii occidentale, care nu a fost arătată niciodată într-un serial turcesc dar care va fi acum dezvăluită cu bune şi rele. Prezentarea tradiţiilor străvechi ale societăţii turce, a vieţii de familie cu toate constrângerile ei este principalul argument diferențiator în faţa tuturor celorlalte seriale turceşti realizate până în acest moment. Pe de o parte avem partea modernă a Turciei, familia modernă a vremurilor noastre, iar de cealaltă parte avem familia tradiţională care se ghidează şi trăieşte după obiceiuri şi tradiţii cu reguli stricte, uneori duse la extrem, dar respectate cu rigozitate.
Yasemin (Nurgül Yesilçay) este o tânără de 29 de ani care se pregăteşte să se căsătorească. Înainte de nuntă cu o săptămână însă îl prinde pe viitorul ei soţ în pat cu prietena
ei. Pentru că sora cea mică a lui Yasemin a rămas însărcinată foarte tânără şi a murit în urma unei întreruperi de sarcină, tatăl ei, înainte de a muri, a pus-o pe Yasemin să jure că nu va fi cu nimeni înainte de căsătorie. Ea a încercat să îşi ţină promisiunea făcută însă din cauza trădării iubitului ei, nu va reuşi. Dezamăgită de cele întâmplate, Yasemin se duce pentru câteva zile la mama ei, A care locuieşte în Bodrum. Acolo îl va cunoaşte pe Savas (Murat Yildirim) şi îşi va petrece noaptea cu el. Va rămâne însărcinată, mama ei nu-i va da voie să facă întrerupere de sarcină aşa că Yasemin va fi nevoită să facă acest copil fără ca Savas să ştie, deoarece ei se revăd abia după un an de zile, după ce ea va naşte.
Savas este fiul uneia dintre cele mai importante familii din Van, un oraş în estul Turciei. O familie strâns legată de tradiţii şi obiceiuri. Savas s-a întors de curând în ţară, el fiind plecat până atunci la studii, în străinătate. La scurt timp după ce se întoarce acasă, fratele său mai mare şi tatăl lui mor într-un accident de maşină. Conform tradiţiei, Savas va fi cel care va deveni capul familiei, şi tot conform tradiţiei, el trebuie să se căsătorească cu soţia fratelui său, rămasă văduvă. Iniţial el se va opune acestei tradiţii însă, îşi da seama că dacă va continua să se împotrivească, este posibil ca familia fetei să o omoare, conform tradiţiei musulmane, aşa că acceptă această căsătorie doar ca o formalitate şi ca o soluţie de moment pentru a-i salva fetei viaţa.
În toată nebunia asta, Savas se va îndrăgosti de Yasemin la prima vedere. Ca să îşi poată trăi povestea de dragoste însă va trebui să lupte cu familia lui dar şi a soţiei sale. Pentru a evita vărsarea de sânge şi un alt război între familii, Savas va trebui să păstreze aparenţele în relaţia cu cumnata sa care acum îi este soţie. Pe de altă parte, trebuie să renunţe la afacerile necurate cu care se ocupa familia lui în Van şi să înceapă o nouă afacere
din care familia lui să poată trăi. Dorinţa lui este însă împotriva tradiţie ceea ce-l împiedică să divorţeze şi să înceapă o nouă viaţă alături de Yasemin.
"Dragoste şi pedeapsă” este o ecranizare perfectă a dragostei dintre doi tineri care, datorită obiceiurilor, tradiţiilor şi regulilor lumii islamice, vor avea mult de îndurat, pentru a fi împreună.

Distributie :

Murat Yldirim - Savas Baldar
Nurgül Yesilçay - Yasemin
Tomris Incer - Sahnur Baldar
Feride Cetin - Çiçek Baldar
Gökçe Yanardag - Nazan Baldar
Kerem Atabeyoglu - Pala
Sennur Kaya - Leyla (mama lui Yasemin)
Oktay Gürsoy - Cem
Emrah Elçiboga - Esref
Cenk Ertan - Bora
Nazan Kirilmis - Sevgi
Zeynep Beserler - Najda
Erkan Bektaş - Yavuz Moran


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre Roby in Lun Iul 25, 2011 11:47 pm, editata de 2 ori
Sus In jos
https://seriale-filme-turcia.forumgratuit.ro
Simi
Simi
Superfan SfT
Superfan SfT

Mesaje : 8310
Puncte : 8363
Localizare : Italia

Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Empty
MesajSubiect: Re: Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa )   Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Icon_minitimeMar Iul 05, 2011 4:44 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Simi
Simi
Superfan SfT
Superfan SfT

Mesaje : 8310
Puncte : 8363
Localizare : Italia

Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Empty
MesajSubiect: Re: Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa )   Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Icon_minitimeMar Iul 05, 2011 4:50 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Simi
Simi
Superfan SfT
Superfan SfT

Mesaje : 8310
Puncte : 8363
Localizare : Italia

Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Empty
MesajSubiect: Re: Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa )   Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Icon_minitimeMar Iul 05, 2011 5:00 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Simi
Simi
Superfan SfT
Superfan SfT

Mesaje : 8310
Puncte : 8363
Localizare : Italia

Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Empty
MesajSubiect: Re: Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa )   Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Icon_minitimeJoi Iul 07, 2011 2:26 am

Sus In jos
Simi
Simi
Superfan SfT
Superfan SfT

Mesaje : 8310
Puncte : 8363
Localizare : Italia

Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Empty
MesajSubiect: Re: Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa )   Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Icon_minitimeJoi Iul 07, 2011 4:21 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre omis in Dum Iul 10, 2011 1:45 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Simi
Simi
Superfan SfT
Superfan SfT

Mesaje : 8310
Puncte : 8363
Localizare : Italia

Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Empty
MesajSubiect: Re: Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa )   Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Icon_minitimeJoi Iul 07, 2011 5:08 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Simi
Simi
Superfan SfT
Superfan SfT

Mesaje : 8310
Puncte : 8363
Localizare : Italia

Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Empty
MesajSubiect: Re: Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa )   Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Icon_minitimeJoi Iul 07, 2011 5:48 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Simi
Simi
Superfan SfT
Superfan SfT

Mesaje : 8310
Puncte : 8363
Localizare : Italia

Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Empty
MesajSubiect: Re: Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa )   Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Icon_minitimeJoi Iul 07, 2011 5:57 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Simi
Simi
Superfan SfT
Superfan SfT

Mesaje : 8310
Puncte : 8363
Localizare : Italia

Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Empty
MesajSubiect: Re: Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa )   Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Icon_minitimeJoi Iul 07, 2011 7:04 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre omis in Dum Iul 10, 2011 1:40 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Simi
Simi
Superfan SfT
Superfan SfT

Mesaje : 8310
Puncte : 8363
Localizare : Italia

Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Empty
MesajSubiect: Re: Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa )   Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Icon_minitimeDum Iul 10, 2011 1:35 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Simi
Simi
Superfan SfT
Superfan SfT

Mesaje : 8310
Puncte : 8363
Localizare : Italia

Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Empty
MesajSubiect: Re: Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa )   Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Icon_minitimeJoi Iul 14, 2011 6:33 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
alina
alina
Membru in devenire
Membru in devenire

Mesaje : 48
Puncte : 51
Localizare : Timisoara

Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Empty
MesajSubiect: Re: Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa )   Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Icon_minitimeDum Iul 24, 2011 8:03 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
alina
alina
Membru in devenire
Membru in devenire

Mesaje : 48
Puncte : 51
Localizare : Timisoara

Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Empty
MesajSubiect: Re: Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa )   Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Icon_minitimeDum Iul 24, 2011 8:04 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
alina
alina
Membru in devenire
Membru in devenire

Mesaje : 48
Puncte : 51
Localizare : Timisoara

Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Empty
MesajSubiect: Re: Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa )   Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Icon_minitimeDum Iul 24, 2011 8:05 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
alina
alina
Membru in devenire
Membru in devenire

Mesaje : 48
Puncte : 51
Localizare : Timisoara

Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Empty
MesajSubiect: Re: Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa )   Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Icon_minitimeDum Iul 24, 2011 8:05 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
alina
alina
Membru in devenire
Membru in devenire

Mesaje : 48
Puncte : 51
Localizare : Timisoara

Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Empty
MesajSubiect: Re: Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa )   Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Icon_minitimeDum Iul 24, 2011 8:09 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
alina
alina
Membru in devenire
Membru in devenire

Mesaje : 48
Puncte : 51
Localizare : Timisoara

Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Empty
MesajSubiect: Re: Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa )   Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Icon_minitimeDum Iul 24, 2011 8:09 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
ninnet
ninnet
Administrator
Administrator

Mesaje : 31821
Puncte : 33153
Localizare : bucuresti

Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Empty
MesajSubiect: Re: Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa )   Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Icon_minitimeDum Iul 24, 2011 8:17 am

SUPER ALINA , AI REUSIT !!!!!!!!!!!!!! :roll:
Sus In jos
Simi
Simi
Superfan SfT
Superfan SfT

Mesaje : 8310
Puncte : 8363
Localizare : Italia

Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Empty
MesajSubiect: Re: Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa )   Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Icon_minitimeDum Iul 24, 2011 10:48 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Simi
Simi
Superfan SfT
Superfan SfT

Mesaje : 8310
Puncte : 8363
Localizare : Italia

Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Empty
MesajSubiect: Re: Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa )   Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Icon_minitimeDum Iul 24, 2011 10:59 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Simi
Simi
Superfan SfT
Superfan SfT

Mesaje : 8310
Puncte : 8363
Localizare : Italia

Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Empty
MesajSubiect: Re: Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa )   Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Icon_minitimeDum Iul 24, 2011 11:43 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
lavinia78
lavinia78
Superfan SfT
Superfan SfT

Mesaje : 1323
Puncte : 1468
Localizare : Caras-Severin

Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Empty
MesajSubiect: Re: Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa )   Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Icon_minitimeDum Iul 24, 2011 11:52 am

omis a scris:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
seni cok, cok sevyorum Murat :x
Sus In jos
Simi
Simi
Superfan SfT
Superfan SfT

Mesaje : 8310
Puncte : 8363
Localizare : Italia

Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Empty
MesajSubiect: Re: Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa )   Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Icon_minitimeDum Iul 24, 2011 11:58 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Simi
Simi
Superfan SfT
Superfan SfT

Mesaje : 8310
Puncte : 8363
Localizare : Italia

Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Empty
MesajSubiect: Re: Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa )   Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Icon_minitimeDum Iul 24, 2011 12:12 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos

Continut sponsorizat



Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Empty
MesajSubiect: Re: Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa )   Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) Icon_minitime

Sus In jos
 

Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa )

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

-
» Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) - Videoclipuri
» Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) - Comentarii
» Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) - Stiri
» Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) - Coloana Sonora
» Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa ) - Semnaturi si Avataruri
Pagina 1 din 18Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 9 ... 18  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Filmografia Turciei :: Seriale Turcia :: Ask ve Ceza ( Dragoste si Pedeapsa )-
Creeaza un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente