Bergüzar Korel -Stiri Zj72bo
Bergüzar Korel -Stiri Zj72bo



 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Cautare
Top postatori
doryna32 (33462)
Bergüzar Korel -Stiri Vote_lcapBergüzar Korel -Stiri Voting_barBergüzar Korel -Stiri Vote_rcap 
ninnet (31821)
Bergüzar Korel -Stiri Vote_lcapBergüzar Korel -Stiri Voting_barBergüzar Korel -Stiri Vote_rcap 
Simi (8310)
Bergüzar Korel -Stiri Vote_lcapBergüzar Korel -Stiri Voting_barBergüzar Korel -Stiri Vote_rcap 
SfT (3793)
Bergüzar Korel -Stiri Vote_lcapBergüzar Korel -Stiri Voting_barBergüzar Korel -Stiri Vote_rcap 
andreyutza (1799)
Bergüzar Korel -Stiri Vote_lcapBergüzar Korel -Stiri Voting_barBergüzar Korel -Stiri Vote_rcap 
hasret (1609)
Bergüzar Korel -Stiri Vote_lcapBergüzar Korel -Stiri Voting_barBergüzar Korel -Stiri Vote_rcap 
lavinia78 (1323)
Bergüzar Korel -Stiri Vote_lcapBergüzar Korel -Stiri Voting_barBergüzar Korel -Stiri Vote_rcap 
Denta (1265)
Bergüzar Korel -Stiri Vote_lcapBergüzar Korel -Stiri Voting_barBergüzar Korel -Stiri Vote_rcap 
elena50 (845)
Bergüzar Korel -Stiri Vote_lcapBergüzar Korel -Stiri Voting_barBergüzar Korel -Stiri Vote_rcap 
Kallin (748)
Bergüzar Korel -Stiri Vote_lcapBergüzar Korel -Stiri Voting_barBergüzar Korel -Stiri Vote_rcap 
Ultimele subiecte
» Tolgahan Sayışman
Bergüzar Korel -Stiri Icon_minitimeDum Sept 18, 2016 11:26 pm Scris de Relly

» Cafe Bar
Bergüzar Korel -Stiri Icon_minitimeDum Sept 18, 2016 11:09 pm Scris de Relly

» Karadayi ( Uncle Black )
Bergüzar Korel -Stiri Icon_minitimeDum Sept 18, 2016 11:06 pm Scris de Relly

» 20 Dakika
Bergüzar Korel -Stiri Icon_minitimeSam Sept 12, 2015 2:57 am Scris de Relly

» Yemin ( Promisiunea ) - Stiri
Bergüzar Korel -Stiri Icon_minitimeDum Apr 05, 2015 5:37 am Scris de igociu

» Oyle Bir Gecer Zaman Ki (Timpul zboara )
Bergüzar Korel -Stiri Icon_minitimeVin Apr 03, 2015 9:26 pm Scris de Relly

»  Identitate falsa ( The Prime Minister and I ) - online
Bergüzar Korel -Stiri Icon_minitimeSam Mar 14, 2015 9:18 am Scris de doryna32

» Identitate falsa ( The Prime Minister and I )
Bergüzar Korel -Stiri Icon_minitimeSam Mar 14, 2015 9:10 am Scris de doryna32

»  Puterea Destinului ( Sila )
Bergüzar Korel -Stiri Icon_minitimeSam Mar 14, 2015 8:53 am Scris de doryna32


Distribuiţi | 
 

 Bergüzar Korel -Stiri

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
ninnet
ninnet
Administrator
Administrator

Mesaje : 31821
Puncte : 33153
Localizare : bucuresti

Bergüzar Korel -Stiri Empty
MesajSubiect: Bergüzar Korel -Stiri   Bergüzar Korel -Stiri Icon_minitimeLun Aug 08, 2011 5:57 am

Sus In jos
andreyutza
andreyutza
Superfan SfT
Superfan SfT

Mesaje : 1799
Puncte : 1949
Localizare : bucuresti

Bergüzar Korel -Stiri Empty
MesajSubiect: Re: Bergüzar Korel -Stiri   Bergüzar Korel -Stiri Icon_minitimeJoi Aug 16, 2012 8:33 am

KANAL D: Care a fost prima ta impresie dupa ce ai citit scenariul serialului “1001 de nopti”?
BERGUZAR KOREL: Inainte sa citesc scenariul, imi spusese Erol Avci cate ceva despre el. Apoi mi-a zis “E un proiect foarte important. Viata ta o sa se schimbe. O sa te opreasca oamenii pe strada sa te intrebe despre el. O sa se vorbeasca foarte mult de acest proiect. Toata lumea o sa dezbata acest subiect iar tu vei fi in acest proiect”. I-am spus ca sunt pregatita pentru toate.

KANAL D: Care a fost cea mai mare provocare pe care ai intampinat-o la acest personaj?
B.K.: Sehrazat este un rol dificil. Cu acest caracter nu avem decat cateva asemanari, in rest suntem firi diferite. Ei ii place sa-si stranga parul. Si mi-e la fel. Tatal meu a murit de cancer si tatal ei a murit tot din cauza cancerului. Aceste erau singurele asemanari dintre noi. Asa ca trebuia sa ma pregatesc foarte bine pentru acest rol, sa muncesc mult. Insa am avut si temeri: Sehrazat era in primul rand mama, iar fiul sau era bolnav de leucemie. Eu nu am decat 24 de ani. Chiar daca sunt mai copilaroasa nutresc sentimente puternice, insa dragostea mamei pentru copilul ei este cu totul si cu totul altceva. M-am gandit mult daca voi putea arata acest sentiment, daca il voi putea transmite. Eu sunt o persoana foarte vesela, Sehrazat insa este mult mai serioasa. Eu sunt foarte tanara, am 24 de ani, Sehrazat insa este mult mai matura. Din aceasta cauza mi-a fost un pic teama. Totusi, am avut parte de o perioada de pregatire.

KANAL D: Cum te-ai pregatit?
B.K.: In primul rand, pentru a-mi da seama cam cum e sa fi singur, m-am mutat singura din casa in care stateam cu mama mea. Profesoara mi-a fost Ayla Algan. M-a pregatit cam 2-3 luni. Cum se poarta Sehrazat, cum isi prezinta un arhitect proiectele, daca poarta bijuterii si daca poarta ce fel de bijuterii, ce-i place sa manance, cum se imbraca, cum isi prinde parul si nenumarate detalii de genul acesta. Acesta este si motivul pentru care Sehrazat a fost atat de placuta, iubita de catre telespectatori.

KANAL D: Sa vorbim putin si de acea oferta indecenta de 150.000 de dolari. Ce ai simtit cand ai jucat aceasta scena din primul episod al serialului “1001 de nopti”?
B.K: Am citit de zeci de ori acest capitol al scenariului. Am pierdut multe nopti. Insa nu putea rata aceasta enorma sansa. Am avut mare incredere in producator, Erol Avci, si in regizorul artistic Kudret Sabanci. In cele din urma sentimentul de frica s-a trasformat in fericire. Pentru ca ei nu au evidentiat niciodata partea feminina a lui Sehrazat. Exista un detaliu foarte important: Sehrazat facea acest lucru pentru fiul ei. Acolo nu era Berguzar, ci era Sehrazat. Si totul a fost asa cum trebuia sa fie.

KANAL D: Cand s-a filmat acea scena ai intampinat greutati?
B.K: Daca ati sti cum am filmat acea secventa... Stiti secventa in care Onur ii cere lui Sehrazat sa-si petreaca o noapte cu el in schimbul sumei de 150.000 de dolari? Dupa, ea coboara scarile plangand. Acestea au fost scene dificile pentru mine. Chiar daca scena se incheiase, eu n-am mai putut cobori scarile. Am mai plans 20 de minute. A venit doamna Ayla Algan si m-a ridicat, m-a dus intr-o alta camera ca sa ma linisteasca. Am fost foarte impresionata de acea stare a lui Sehrazat.

KANAL D: Atunci cand o urmaresti pe Sehrazat, iti place de tine?
B.K: Urmaresc toate reluarile serialului. Ma uit la mine, ma analizez si ma si autocritic.

KANAL D: Toata lumea care a vazut serialul “1001 de nopti” te admira. Ce defecte ti-ai descoperit pana acum?
B.K : Nu-mi place ca stau cocosata. Uneori imi critic limbajul trupului. Cred ca Sehrazat incepe sa semene cu Berguzar, din acest punct de vedere.

KANAL D: Nu ma pot pronunta pentru Berguzar, dar fii sigura ca barbatii sunt innebuniti dupa Sehrazat!
B.K: Inca nu realizez nimic. Viata mea se petrece intre studio si casa. Inca n-am apucat sa ies sa ma plimb. Si nu prea ma gandesc sa ies. Imi place foarte mult sa fiu naturala. Nu-mi place sa ma machiez prea mult, sa ma vopsesc. Sehrazat este la fel. Poate ca naturaletea le-a placut.

KANAL D: Cum ti s-a schimbat viata dupa ce ai interpretat rolul Sehrazat din “1001 de nopti”?
B.K: S-a schimbat un singur lucru si acela ar fi ca nu mai am timp liber. Stiu din suflet ca nu mi se vor schimba prietenii. E foarte frumos ca oamenii vorbesc de mine, insa viata mea este acceasi. Cel mai fericita sunt cand oamenii imi spun “Ne place foarte mult acest serial, ne place mult de tine”. Acest lucru ma incurajeaza, imi spun ca nu am de ce sa ma tem si ca am reusit ceea ce mi-am propus. Mi-ar fi placut sa vada si tata toate astea, ar fi fost foarte mandu de mine!

KANAL D: Ai vreun iubit?
B.K: Nu am iubit. Lucrez intr-un ritm alert, datorita meseriei pe care o practic. Si nu sunt nici genul care sa sustina cariera mai presus de toate. La un moment dat vreau sa ma casatoresc si sa-mi intemeiez o familie. Am multe de facut, insa eu vreau sa fiu o mama tanara. Dupa ce am interpretat rolul “Sehrazat”, imi doresc si mai mult acest lucru.
Sus In jos
hasret
hasret
Moderator
Moderator

Mesaje : 1609
Puncte : 1705
Localizare : Timisoara

Bergüzar Korel -Stiri Empty
MesajSubiect: Re: Bergüzar Korel -Stiri   Bergüzar Korel -Stiri Icon_minitimeVin Apr 26, 2013 9:43 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]a fost frumos interviul !
uite ca intre timp s-a casatorit si tocmai cu partenerul din 1001 de nopti....!
frumos final rasfrant si in viata reala[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
si=a implinit si dorinta de a fi mama tanara - stim deja ca au un baietel !
iar casatoria lor cred ca este una dintre cele fericite si implinite, cel putin sper sa fie asa !

mi-e dor sa o vad intr-un serial nou !
stiti ceva noutati vizavi de vreun nou rol ?[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
andreyutza
andreyutza
Superfan SfT
Superfan SfT

Mesaje : 1799
Puncte : 1949
Localizare : bucuresti

Bergüzar Korel -Stiri Empty
MesajSubiect: Re: Bergüzar Korel -Stiri   Bergüzar Korel -Stiri Icon_minitimeVin Apr 26, 2013 1:18 pm

Bergüzar Korel -Stiri 3984718326 pe Bergüzar o poti vedea alaturi de Kenan Imirzalioglu in serialul Karadayi

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
andreyutza
andreyutza
Superfan SfT
Superfan SfT

Mesaje : 1799
Puncte : 1949
Localizare : bucuresti

Bergüzar Korel -Stiri Empty
MesajSubiect: Re: Bergüzar Korel -Stiri   Bergüzar Korel -Stiri Icon_minitimeVin Apr 26, 2013 1:24 pm

EPISODUL 1
Sus In jos

Continut sponsorizat



Bergüzar Korel -Stiri Empty
MesajSubiect: Re: Bergüzar Korel -Stiri   Bergüzar Korel -Stiri Icon_minitime

Sus In jos
 

Bergüzar Korel -Stiri

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

-
» Bergüzar Korel
» Bergüzar Korel-Videoclipuri
» Bergüzar Korel-Comentarii
» Bergüzar Korel-Semnaturi si avataruri
» Asi - Stiri
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Filmografia Turciei :: Actrite Turcia :: Bergüzar Korel-
Creeaza un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente