Muhteşem Yüzyıl   -  Comentarii   Zj72bo
Muhteşem Yüzyıl   -  Comentarii   Zj72bo



 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Cautare
Top postatori
doryna32 (33462)
Muhteşem Yüzyıl   -  Comentarii   Vote_lcapMuhteşem Yüzyıl   -  Comentarii   Voting_barMuhteşem Yüzyıl   -  Comentarii   Vote_rcap 
ninnet (31821)
Muhteşem Yüzyıl   -  Comentarii   Vote_lcapMuhteşem Yüzyıl   -  Comentarii   Voting_barMuhteşem Yüzyıl   -  Comentarii   Vote_rcap 
Simi (8310)
Muhteşem Yüzyıl   -  Comentarii   Vote_lcapMuhteşem Yüzyıl   -  Comentarii   Voting_barMuhteşem Yüzyıl   -  Comentarii   Vote_rcap 
SfT (3793)
Muhteşem Yüzyıl   -  Comentarii   Vote_lcapMuhteşem Yüzyıl   -  Comentarii   Voting_barMuhteşem Yüzyıl   -  Comentarii   Vote_rcap 
andreyutza (1799)
Muhteşem Yüzyıl   -  Comentarii   Vote_lcapMuhteşem Yüzyıl   -  Comentarii   Voting_barMuhteşem Yüzyıl   -  Comentarii   Vote_rcap 
hasret (1609)
Muhteşem Yüzyıl   -  Comentarii   Vote_lcapMuhteşem Yüzyıl   -  Comentarii   Voting_barMuhteşem Yüzyıl   -  Comentarii   Vote_rcap 
lavinia78 (1323)
Muhteşem Yüzyıl   -  Comentarii   Vote_lcapMuhteşem Yüzyıl   -  Comentarii   Voting_barMuhteşem Yüzyıl   -  Comentarii   Vote_rcap 
Denta (1265)
Muhteşem Yüzyıl   -  Comentarii   Vote_lcapMuhteşem Yüzyıl   -  Comentarii   Voting_barMuhteşem Yüzyıl   -  Comentarii   Vote_rcap 
elena50 (845)
Muhteşem Yüzyıl   -  Comentarii   Vote_lcapMuhteşem Yüzyıl   -  Comentarii   Voting_barMuhteşem Yüzyıl   -  Comentarii   Vote_rcap 
Kallin (748)
Muhteşem Yüzyıl   -  Comentarii   Vote_lcapMuhteşem Yüzyıl   -  Comentarii   Voting_barMuhteşem Yüzyıl   -  Comentarii   Vote_rcap 
Ultimele subiecte
» Tolgahan Sayışman
Muhteşem Yüzyıl   -  Comentarii   Icon_minitimeDum Sept 18, 2016 11:26 pm Scris de Relly

» Cafe Bar
Muhteşem Yüzyıl   -  Comentarii   Icon_minitimeDum Sept 18, 2016 11:09 pm Scris de Relly

» Karadayi ( Uncle Black )
Muhteşem Yüzyıl   -  Comentarii   Icon_minitimeDum Sept 18, 2016 11:06 pm Scris de Relly

» 20 Dakika
Muhteşem Yüzyıl   -  Comentarii   Icon_minitimeSam Sept 12, 2015 2:57 am Scris de Relly

» Yemin ( Promisiunea ) - Stiri
Muhteşem Yüzyıl   -  Comentarii   Icon_minitimeDum Apr 05, 2015 5:37 am Scris de igociu

» Oyle Bir Gecer Zaman Ki (Timpul zboara )
Muhteşem Yüzyıl   -  Comentarii   Icon_minitimeVin Apr 03, 2015 9:26 pm Scris de Relly

»  Identitate falsa ( The Prime Minister and I ) - online
Muhteşem Yüzyıl   -  Comentarii   Icon_minitimeSam Mar 14, 2015 9:18 am Scris de doryna32

» Identitate falsa ( The Prime Minister and I )
Muhteşem Yüzyıl   -  Comentarii   Icon_minitimeSam Mar 14, 2015 9:10 am Scris de doryna32

»  Puterea Destinului ( Sila )
Muhteşem Yüzyıl   -  Comentarii   Icon_minitimeSam Mar 14, 2015 8:53 am Scris de doryna32


Distribuiţi | 
 

 Muhteşem Yüzyıl - Comentarii

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
ninnet
ninnet
Administrator
Administrator

Mesaje : 31821
Puncte : 33153
Localizare : bucuresti

Muhteşem Yüzyıl   -  Comentarii   Empty
MesajSubiect: Muhteşem Yüzyıl - Comentarii    Muhteşem Yüzyıl   -  Comentarii   Icon_minitimeMier Aug 10, 2011 9:31 pm

Sus In jos
hasret
hasret
Moderator
Moderator

Mesaje : 1609
Puncte : 1705
Localizare : Timisoara

Muhteşem Yüzyıl   -  Comentarii   Empty
MesajSubiect: Re: Muhteşem Yüzyıl - Comentarii    Muhteşem Yüzyıl   -  Comentarii   Icon_minitimeDum Feb 26, 2012 2:17 am

" Muhteşem Yüzyıla a generat controverse si plangeri din partea unor spectatori pentru ca , spun ei , au defaimat portretizarea sultanului istoric .
Potrivit Radyo am Televizyon Ust Kurulu , acestia au primit peste 70.000 de plangeri cu privire la serialul Muhteşem Yüzyıl . Tot ei au avertizat postul Show TV sa isi ceara scuze public pentru punerea intr-o imagine negativa viata lui Süleyman I.
Grupuri mici de islamisti au protestat in fata studioului de televiziune Show TV impotriva serialului Muhteşem Yüzyıl ."

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] nu stiam ca serialul este oarecum controversat - datorita opiniilor diferite d.p.v. istoric !?!?

am vazut pe sarite cate ceva postat pe youtube - cred ca este foarte interesant !

imi plac mult toate realizarile istorice, iar acesta pare unul de anvergura ; a fost un zvon ca il vor difuza kanald , de la noi in acest an.....o fi adevarat ?
Sus In jos
doryna32
doryna32
Administrator
Administrator

Mesaje : 33462
Puncte : 34060
Localizare : undeva in Romania

Muhteşem Yüzyıl   -  Comentarii   Empty
MesajSubiect: Re: Muhteşem Yüzyıl - Comentarii    Muhteşem Yüzyıl   -  Comentarii   Icon_minitimeDum Feb 26, 2012 8:01 am

nu stiu ce sa zic hasret .... am auzit si eu ca e cam contestat in Turcia .... asa ca nu stiu daca va fi distribuit in alte tarii .... sau poate da Intrebator
Sus In jos
ninnet
ninnet
Administrator
Administrator

Mesaje : 31821
Puncte : 33153
Localizare : bucuresti

Muhteşem Yüzyıl   -  Comentarii   Empty
MesajSubiect: Re: Muhteşem Yüzyıl - Comentarii    Muhteşem Yüzyıl   -  Comentarii   Icon_minitimeDum Feb 26, 2012 11:25 am

hasret a scris:
" Muhteşem Yüzyıla a generat controverse si plangeri din partea unor spectatori pentru ca , spun ei , au defaimat portretizarea sultanului istoric .
Potrivit Radyo am Televizyon Ust Kurulu , acestia au primit peste 70.000 de plangeri cu privire la serialul Muhteşem Yüzyıl . Tot ei au avertizat postul Show TV sa isi ceara scuze public pentru punerea intr-o imagine negativa viata lui Süleyman I.
Grupuri mici de islamisti au protestat in fata studioului de televiziune Show TV impotriva serialului Muhteşem Yüzyıl ."

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] nu stiam ca serialul este oarecum controversat - datorita opiniilor diferite d.p.v. istoric !?!?

am vazut pe sarite cate ceva postat pe youtube - cred ca este foarte interesant !

imi plac mult toate realizarile istorice, iar acesta pare unul de anvergura ; a fost un zvon ca il vor difuza kanald , de la noi in acest an.....o fi adevarat ?



Scandalosul sultan Suleiman Magnificul

Faimosul sultan Suleiman Magnificul este prezentat drept mare amator de femei şi alcool în serialul „Secolul magnific", difuzat de canalul turcesc Show TV.

Suleiman Magnificul, care a domnit în perioada 1494-1566, este considerat de istoriografia turcă drept cel mai important conducător al Imperiului Otoman, astfel încât serialul a fost primit cu proteste de către fundamentaliştii islamici pentru că măreţul sultan este prezentat în ipostaze „scandaloase", adică desfătându-se în braţele multelor sale soţii şi concubine şi dedându-se plăcerilor bahice.

Peste 100 de protestatari au aruncat cu ouă în ferestrele postului de televiziune din Istanbul, gest acompaniat de strigăte -„Allah e mare" -, toate acestea pentru că, în cartea sfântă a islamului, Coranul, se interzice consumul de alcool. Mai mult chiar, înainte de anul 1923, când Mustafa Kemal Atatürk a transformat Turcia în republică şi a făcut din ea un stat laic, conducătorii politici erau consideraţi şi lideri religioşi, astfel că a prezenta un sultan ca fiind afemeiat şi băutor reprezintă o adevărată blasfemie pentru fundamentalişti. CNA turcesc a primit mai bine de 75.000 de reclamaţii referitoare la serialul „Secolul magnific".
Sus In jos
hasret
hasret
Moderator
Moderator

Mesaje : 1609
Puncte : 1705
Localizare : Timisoara

Muhteşem Yüzyıl   -  Comentarii   Empty
MesajSubiect: Re: Muhteşem Yüzyıl - Comentarii    Muhteşem Yüzyıl   -  Comentarii   Icon_minitimeMier Feb 29, 2012 8:57 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] !!! Peste 100 de protestatari au aruncat cu ouă în ferestrele postului de televiziune din Istanbul, gest acompaniat de strigăte -„Allah e mare" -, toate acestea pentru că, în cartea sfântă a islamului, Coranul, se interzice consumul de alcool

aoleu ! oare cum rezista [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] ?mai ales ca presupun, ditamai barba pe care si-a lasat-o e de fapt pentru acest rol !

fiind atat de contestat, probabil o sa vedem doar ce-i de gasit pe youtube ...

Sus In jos
ninnet
ninnet
Administrator
Administrator

Mesaje : 31821
Puncte : 33153
Localizare : bucuresti

Muhteşem Yüzyıl   -  Comentarii   Empty
MesajSubiect: Re: Muhteşem Yüzyıl - Comentarii    Muhteşem Yüzyıl   -  Comentarii   Icon_minitimeMier Feb 29, 2012 9:07 am

hasret a scris:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] !!! Peste 100 de protestatari au aruncat cu ouă în ferestrele postului de televiziune din Istanbul, gest acompaniat de strigăte -„Allah e mare" -, toate acestea pentru că, în cartea sfântă a islamului, Coranul, se interzice consumul de alcool

aoleu ! oare cum rezista [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] ?mai ales ca presupun, ditamai barba pe care si-a lasat-o e de fapt pentru acest rol !

fiind atat de contestat, probabil o sa vedem doar ce-i de gasit pe youtube ...


a fost foarte contestat la vremea cand a inceput serialul ......ei nu consuma alcool chipurile .....si nici nu sunt infideli Trag cu ochiul
Sus In jos
hasret
hasret
Moderator
Moderator

Mesaje : 1609
Puncte : 1705
Localizare : Timisoara

Muhteşem Yüzyıl   -  Comentarii   Empty
MesajSubiect: Re: Muhteşem Yüzyıl - Comentarii    Muhteşem Yüzyıl   -  Comentarii   Icon_minitimeMar Mar 06, 2012 8:24 am

......ei nu consuma alcool chipurile .....si nici nu sunt infideli [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

he hehehe[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

ce sa spun, istoria nici nu confirma [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

si la ei, ca si la noi, e vorba de educatie - dincolo de traditii ....

am inceput sa urmaresc serialul si e chiar interesant - nu mai spun de costume si decoruri, sunt superbe ![Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

plus o serie de actori cunoscuti (si necunoscuti) care sunt talentati cu carul !
Sus In jos

Continut sponsorizat



Muhteşem Yüzyıl   -  Comentarii   Empty
MesajSubiect: Re: Muhteşem Yüzyıl - Comentarii    Muhteşem Yüzyıl   -  Comentarii   Icon_minitime

Sus In jos
 

Muhteşem Yüzyıl - Comentarii

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

-
» Muhteşem Yüzyıl
» Muhteşem Yüzyıl - Personaje
» Muhteşem Yüzyıl - Stiri
» Muhteşem Yüzyıl - Videoclipuri
» Muhteşem Yüzyıl - Episoade Online
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Filmografia Turciei :: Seriale Turcia :: Muhteşem Yüzyıl (Secolul Magnific)-
Forumgratuit.ro | Cinema | Cinema | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente