Hanımın Çiftliği (Stapana inimii) Zj72bo
Hanımın Çiftliği (Stapana inimii) Zj72bo



 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Cautare
Top postatori
doryna32 (33462)
Hanımın Çiftliği (Stapana inimii) Vote_lcapHanımın Çiftliği (Stapana inimii) Voting_barHanımın Çiftliği (Stapana inimii) Vote_rcap 
ninnet (31821)
Hanımın Çiftliği (Stapana inimii) Vote_lcapHanımın Çiftliği (Stapana inimii) Voting_barHanımın Çiftliği (Stapana inimii) Vote_rcap 
Simi (8310)
Hanımın Çiftliği (Stapana inimii) Vote_lcapHanımın Çiftliği (Stapana inimii) Voting_barHanımın Çiftliği (Stapana inimii) Vote_rcap 
SfT (3793)
Hanımın Çiftliği (Stapana inimii) Vote_lcapHanımın Çiftliği (Stapana inimii) Voting_barHanımın Çiftliği (Stapana inimii) Vote_rcap 
andreyutza (1799)
Hanımın Çiftliği (Stapana inimii) Vote_lcapHanımın Çiftliği (Stapana inimii) Voting_barHanımın Çiftliği (Stapana inimii) Vote_rcap 
hasret (1609)
Hanımın Çiftliği (Stapana inimii) Vote_lcapHanımın Çiftliği (Stapana inimii) Voting_barHanımın Çiftliği (Stapana inimii) Vote_rcap 
lavinia78 (1323)
Hanımın Çiftliği (Stapana inimii) Vote_lcapHanımın Çiftliği (Stapana inimii) Voting_barHanımın Çiftliği (Stapana inimii) Vote_rcap 
Denta (1265)
Hanımın Çiftliği (Stapana inimii) Vote_lcapHanımın Çiftliği (Stapana inimii) Voting_barHanımın Çiftliği (Stapana inimii) Vote_rcap 
elena50 (845)
Hanımın Çiftliği (Stapana inimii) Vote_lcapHanımın Çiftliği (Stapana inimii) Voting_barHanımın Çiftliği (Stapana inimii) Vote_rcap 
Kallin (748)
Hanımın Çiftliği (Stapana inimii) Vote_lcapHanımın Çiftliği (Stapana inimii) Voting_barHanımın Çiftliği (Stapana inimii) Vote_rcap 
Ultimele subiecte
» Tolgahan Sayışman
Hanımın Çiftliği (Stapana inimii) Icon_minitimeDum Sept 18, 2016 11:26 pm Scris de Relly

» Cafe Bar
Hanımın Çiftliği (Stapana inimii) Icon_minitimeDum Sept 18, 2016 11:09 pm Scris de Relly

» Karadayi ( Uncle Black )
Hanımın Çiftliği (Stapana inimii) Icon_minitimeDum Sept 18, 2016 11:06 pm Scris de Relly

» 20 Dakika
Hanımın Çiftliği (Stapana inimii) Icon_minitimeSam Sept 12, 2015 2:57 am Scris de Relly

» Yemin ( Promisiunea ) - Stiri
Hanımın Çiftliği (Stapana inimii) Icon_minitimeDum Apr 05, 2015 5:37 am Scris de igociu

» Oyle Bir Gecer Zaman Ki (Timpul zboara )
Hanımın Çiftliği (Stapana inimii) Icon_minitimeVin Apr 03, 2015 9:26 pm Scris de Relly

»  Identitate falsa ( The Prime Minister and I ) - online
Hanımın Çiftliği (Stapana inimii) Icon_minitimeSam Mar 14, 2015 9:18 am Scris de doryna32

» Identitate falsa ( The Prime Minister and I )
Hanımın Çiftliği (Stapana inimii) Icon_minitimeSam Mar 14, 2015 9:10 am Scris de doryna32

»  Puterea Destinului ( Sila )
Hanımın Çiftliği (Stapana inimii) Icon_minitimeSam Mar 14, 2015 8:53 am Scris de doryna32


Distribuiţi | 
 

 Hanımın Çiftliği (Stapana inimii)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
SfT
SfT
Fondator
Fondator

Mesaje : 3793
Puncte : 4489
Localizare : Craiova

Hanımın Çiftliği (Stapana inimii) Empty
MesajSubiect: Hanımın Çiftliği (Stapana inimii)   Hanımın Çiftliği (Stapana inimii) Icon_minitimeMier Iul 06, 2011 2:55 pm

Titlu original : Hanımın Çiftliği
Genul : Drama romantica
Anul : 2009
Prezentare :
Hanımın Çiftliği este un serial turcesc . Aceasta drama romantica a fost adaptata de la romanul lui Orhan Kemal , Hanımın Çiftliği . Serialul Hanımın Çiftliği a avut incasari record , astfel devenind serialul turcesc cu cel mai mare buget . Hanımın Çiftliği a fost apreciat de multi critici si producatori de film . Serialul a castigat numeroase premii .
Distributie :

Özgü Namal - Güllü
Mehmet Aslantug - Muzaffer
Caner Cindoruk - Kemal
Mehmet Cevik - Cemsir
Ali Düsenkalkar - Kabak Hafiz
Hakan Boyav - Berber Resit
Ebru Özkan - Halide
Necip Memili - Zaloglu Ramazan
Zuhal Gencer - Zehra
Evrim Solmaz - Gülizar
Kadir Özdal - Yilmaz
Can Kolukisa - Yasin Aga
Isik Aras - Seyyare
Guzin Coragan - Meryem
Tugçe Ersoy - Pakize
Haki Biçici - Hamza
Tayfun Sav - Pasazade
Zeynep Kaçar - Neriman
Tayfun Eraslan - Zekai
Nazan Ayas - Hacer




[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
https://seriale-filme-turcia.forumgratuit.ro
Simi
Simi
Superfan SfT
Superfan SfT

Mesaje : 8310
Puncte : 8363
Localizare : Italia

Hanımın Çiftliği (Stapana inimii) Empty
MesajSubiect: Re: Hanımın Çiftliği (Stapana inimii)   Hanımın Çiftliği (Stapana inimii) Icon_minitimeJoi Iul 07, 2011 8:59 am


Sus In jos
SfT
SfT
Fondator
Fondator

Mesaje : 3793
Puncte : 4489
Localizare : Craiova

Hanımın Çiftliği (Stapana inimii) Empty
MesajSubiect: Re: Hanımın Çiftliği (Stapana inimii)   Hanımın Çiftliği (Stapana inimii) Icon_minitimeJoi Iul 21, 2011 2:01 pm

În anii 1950, Muzaffer, unul din cei mai bogaţi moşieri din Turcia, se îndrăgosteşte nebuneşte de Gullu, o fată simplă, muncitoare într-una din fabricile sale.

Gullu (Ozgu Namal) este o fată foarte frumoasă dar foarte săracă, care lucrează la una dintre fabricile lui Muzaffer (Mehmet Aslantug), cel mai mare bogătaş din Adana (oraş situat în sudul Turciei).

Gullu este îndrăgostită de Kemal (Câner Cindoruk), angajat ca mecanic în aceeaşi fabrică. Cei doi se iubesc foarte mult şi doresc să îşi întemeieze o familie imediat ce ea va împlini 18 ani. Din cauză că îl iubeşte pe Kemal dar şi pentru că nu aduce familiei toţi banii pe care îi câştigă la fabrică, Gullu a fost agresată de aceştia de foarte multe ori, bătăile fiind la ordinea zilei. Familia se opune cu vehemenţă acestei relaţii pentru că vor ca viitorul soţ al feţei să fie un bogătaş, să îi scoată din sărăcie şi încearcă cu disperare să o mărite cu nepotul proprietarului fabricii, Ramazan (Necip Memili) care oferă o mulţime de bani pentru ea.

Bogătaşul Muzaffer revine în Adana, după o călătorie de 6 luni prin Europa, iar acest lucru îi va schimba cu totul destinul lui Gullu.

Povestea căpătată o mai mare intensitate când Muzaffer o întâlneşte pe frumoasa fată. Muzaffer era văzut ca un om indiferent, total dezinteresat de muncitorii care lucrau în fabrica lui, lăsându-i pe aceştia de cele mai multe ori fără salarii şi lipsindu-i de orice drepturi. Asta până când frumoasa Gullu îi va cere socoteală bogătaşului pentru lipsurile pe care muncitorii le îndură de atâta timp.

Muzaffer este cucerit de frumuseţea şi curajul fetei şi va face totul pentru ca aceasta să îi devină soţie. Gullu devine astfel, stăpâna moşiei.

Ce sens va da ea, prosperităţii, admiraţiei de care se bucură şi puterii pe care o are asupra oamenilor, acum, când viaţa ei s-a schimbat radical? Îi va ajuta ea pe săraci, pe oamenii lângă care a crescut, sau îi va trata cu indiferenţă şi îi va exploata ca pe nişte sclavi?
Sus In jos
https://seriale-filme-turcia.forumgratuit.ro
doryna32
doryna32
Administrator
Administrator

Mesaje : 33462
Puncte : 34060
Localizare : undeva in Romania

Hanımın Çiftliği (Stapana inimii) Empty
MesajSubiect: Re: Hanımın Çiftliği (Stapana inimii)   Hanımın Çiftliği (Stapana inimii) Icon_minitimeDum Iul 24, 2011 10:50 am

cine urmareste acest serial ? cum e .... Intrebator
Sus In jos
lavinia78
lavinia78
Superfan SfT
Superfan SfT

Mesaje : 1323
Puncte : 1468
Localizare : Caras-Severin

Hanımın Çiftliği (Stapana inimii) Empty
MesajSubiect: Re: Hanımın Çiftliği (Stapana inimii)   Hanımın Çiftliği (Stapana inimii) Icon_minitimeDum Iul 24, 2011 10:53 am

doryna32 a scris:
cine urmareste acest serial ? cum e .... Intrebator
este o poveste frumoasa dar....eu nu pot spune ca-mi place... nu are sfarsit cu Happy end :x
Sus In jos
doryna32
doryna32
Administrator
Administrator

Mesaje : 33462
Puncte : 34060
Localizare : undeva in Romania

Hanımın Çiftliği (Stapana inimii) Empty
MesajSubiect: Re: Hanımın Çiftliği (Stapana inimii)   Hanımın Çiftliği (Stapana inimii) Icon_minitimeDum Iul 24, 2011 10:57 am

deci nu are rost sa-l vad ....
Sus In jos
lavinia78
lavinia78
Superfan SfT
Superfan SfT

Mesaje : 1323
Puncte : 1468
Localizare : Caras-Severin

Hanımın Çiftliği (Stapana inimii) Empty
MesajSubiect: Re: Hanımın Çiftliği (Stapana inimii)   Hanımın Çiftliği (Stapana inimii) Icon_minitimeDum Iul 24, 2011 10:59 am

cum vrei tu dar cunoscandu-te putin nu cred ca-ti va place....alegerea e a ta ....Unutulmaz este super parerea mea :roll:
Sus In jos
doryna32
doryna32
Administrator
Administrator

Mesaje : 33462
Puncte : 34060
Localizare : undeva in Romania

Hanımın Çiftliği (Stapana inimii) Empty
MesajSubiect: Re: Hanımın Çiftliği (Stapana inimii)   Hanımın Çiftliği (Stapana inimii) Icon_minitimeDum Iul 24, 2011 11:03 am

asta cand incepe ... am vazut cateva secvente din el si o sa ma uit pentru ca joaca actorul din " Promisiunea " , un serial care mie mi-a placut
Sus In jos
lavinia78
lavinia78
Superfan SfT
Superfan SfT

Mesaje : 1323
Puncte : 1468
Localizare : Caras-Severin

Hanımın Çiftliği (Stapana inimii) Empty
MesajSubiect: Re: Hanımın Çiftliği (Stapana inimii)   Hanımın Çiftliği (Stapana inimii) Icon_minitimeDum Iul 24, 2011 11:12 am

doryna32 a scris:
asta cand incepe ... am vazut cateva secvente din el si o sa ma uit pentru ca joaca actorul din " Promisiunea " , un serial care mie mi-a placut
incepe in locul lui :idea: ASK
Sus In jos
doryna32
doryna32
Administrator
Administrator

Mesaje : 33462
Puncte : 34060
Localizare : undeva in Romania

Hanımın Çiftliği (Stapana inimii) Empty
MesajSubiect: Re: Hanımın Çiftliği (Stapana inimii)   Hanımın Çiftliği (Stapana inimii) Icon_minitimeDum Iul 24, 2011 11:25 am

Hanımın Çiftliği (Stapana inimii) 429947708 , multumesc Lavinia chugger am vazut acum si eu ca este deschis topic
Sus In jos

Cris_Thea
Forumist SfT
Forumist SfT

Mesaje : 77
Puncte : 87

Hanımın Çiftliği (Stapana inimii) Empty
MesajSubiect: Re: Hanımın Çiftliği (Stapana inimii)   Hanımın Çiftliği (Stapana inimii) Icon_minitimeJoi Iul 28, 2011 1:31 am

Buna, eu am inceput sa vizionez acest serial si mi-a suscitat suficient interesul incat sa vreau sa-l urmaresc mai departe. Mi se pare ca personajele sunt foarte bine conturate, destul de veridice, ca intri prin intermediul lor intr-o lume veche, cu obiceiuri bizare in care barbatii casei dispun cum vor de destinele femeii. Surprinzator este felul de a reactiona al protagonistei, curajul ei de a infrunta salbaticia tatalui si a fratelui.
Cateva scene dintr-un episod trecut mi-au amintit de Pretty Woman: la salonul modistei care refuza sa-i vanda o rochie, apoi la restaurant unde nu se descurca cu tacamurile si loveste pe cineva cu o imbucatura.
Mi se pare ca atmosfera anilor 50 a fost destul de bine creata, sa vedem ce va urma.
Sus In jos

Cris_Thea
Forumist SfT
Forumist SfT

Mesaje : 77
Puncte : 87

Hanımın Çiftliği (Stapana inimii) Empty
MesajSubiect: Re: Hanımın Çiftliği (Stapana inimii)   Hanımın Çiftliği (Stapana inimii) Icon_minitimeJoi Iul 28, 2011 1:36 am

Am regasit in film personaje carora le dau viata actori pe care i-am vazut si in alte filme: nepotul mosierului a jucat in Poveste de familie insa nu-mi dau seama unde au jucat asociatul si tovarasul lui Muzaffer, Kenan si bucatareasa cea grasa. Ma puteti ajuta ?
Sus In jos

Cris_Thea
Forumist SfT
Forumist SfT

Mesaje : 77
Puncte : 87

Hanımın Çiftliği (Stapana inimii) Empty
MesajSubiect: Re: Hanımın Çiftliği (Stapana inimii)   Hanımın Çiftliği (Stapana inimii) Icon_minitimeVin Iul 29, 2011 2:43 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos

Cris_Thea
Forumist SfT
Forumist SfT

Mesaje : 77
Puncte : 87

Hanımın Çiftliği (Stapana inimii) Empty
MesajSubiect: Re: Hanımın Çiftliği (Stapana inimii)   Hanımın Çiftliği (Stapana inimii) Icon_minitimeVin Iul 29, 2011 2:48 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos

Cris_Thea
Forumist SfT
Forumist SfT

Mesaje : 77
Puncte : 87

Hanımın Çiftliği (Stapana inimii) Empty
MesajSubiect: Re: Hanımın Çiftliği (Stapana inimii)   Hanımın Çiftliği (Stapana inimii) Icon_minitimeVin Iul 29, 2011 2:51 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos

Cris_Thea
Forumist SfT
Forumist SfT

Mesaje : 77
Puncte : 87

Hanımın Çiftliği (Stapana inimii) Empty
MesajSubiect: Re: Hanımın Çiftliği (Stapana inimii)   Hanımın Çiftliği (Stapana inimii) Icon_minitimeLun Aug 01, 2011 7:27 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos

Cris_Thea
Forumist SfT
Forumist SfT

Mesaje : 77
Puncte : 87

Hanımın Çiftliği (Stapana inimii) Empty
MesajSubiect: Re: Hanımın Çiftliği (Stapana inimii)   Hanımın Çiftliği (Stapana inimii) Icon_minitimeMar Aug 02, 2011 6:15 am

Multa violenta in acest film ! Personaje salbatice, abrutizate de saracie si bautura.
Gullu, viitoarea Seval, de, nume de boier, si-a insusit foarte repede comportamentul celui bogat, obisnuit sa porunceasca, sa umileasca. Nu-i vorba ca tatal sau, fratele si "codoasa" Resit chiar merita, dar cu Kemal ce are ? In definitiv, ei doi sunt victime ale unui concurs de imprejurari. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos

Cris_Thea
Forumist SfT
Forumist SfT

Mesaje : 77
Puncte : 87

Hanımın Çiftliği (Stapana inimii) Empty
MesajSubiect: Re: Hanımın Çiftliği (Stapana inimii)   Hanımın Çiftliği (Stapana inimii) Icon_minitimeMar Aug 02, 2011 6:18 am

Tonul filmului este cand foarte dramatic, cand cu accente comice, in special cand este prezentat netotul Ramazan. Acesta se pare ca a invatat ceva din toata tevatura rapirii lui Gullu, pare ca vrea sa devina om de treaba. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos

Cris_Thea
Forumist SfT
Forumist SfT

Mesaje : 77
Puncte : 87

Hanımın Çiftliği (Stapana inimii) Empty
MesajSubiect: Re: Hanımın Çiftliği (Stapana inimii)   Hanımın Çiftliği (Stapana inimii) Icon_minitimeMar Aug 02, 2011 6:24 am

Gullu a jucat si in Valea lupilor, insa nu stiu deloc de unde sa-l iau pe Kemal, si chiar si sora lui Muzaffer mi-e cunoscuta, uffffffff, mi-e greu sa-mi amintesc, prea multe filme, prea grele nume de retinut ! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
ninnet
ninnet
Administrator
Administrator

Mesaje : 31821
Puncte : 33153
Localizare : bucuresti

Hanımın Çiftliği (Stapana inimii) Empty
MesajSubiect: Re: Hanımın Çiftliği (Stapana inimii)   Hanımın Çiftliği (Stapana inimii) Icon_minitimeLun Oct 10, 2011 10:40 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
ninnet
ninnet
Administrator
Administrator

Mesaje : 31821
Puncte : 33153
Localizare : bucuresti

Hanımın Çiftliği (Stapana inimii) Empty
MesajSubiect: Re: Hanımın Çiftliği (Stapana inimii)   Hanımın Çiftliği (Stapana inimii) Icon_minitimeLun Oct 10, 2011 10:41 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
ninnet
ninnet
Administrator
Administrator

Mesaje : 31821
Puncte : 33153
Localizare : bucuresti

Hanımın Çiftliği (Stapana inimii) Empty
MesajSubiect: Re: Hanımın Çiftliği (Stapana inimii)   Hanımın Çiftliği (Stapana inimii) Icon_minitimeLun Oct 10, 2011 10:42 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
ninnet
ninnet
Administrator
Administrator

Mesaje : 31821
Puncte : 33153
Localizare : bucuresti

Hanımın Çiftliği (Stapana inimii) Empty
MesajSubiect: Re: Hanımın Çiftliği (Stapana inimii)   Hanımın Çiftliği (Stapana inimii) Icon_minitimeLun Oct 10, 2011 10:43 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
ninnet
ninnet
Administrator
Administrator

Mesaje : 31821
Puncte : 33153
Localizare : bucuresti

Hanımın Çiftliği (Stapana inimii) Empty
MesajSubiect: Re: Hanımın Çiftliği (Stapana inimii)   Hanımın Çiftliği (Stapana inimii) Icon_minitimeLun Oct 10, 2011 10:43 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
ninnet
ninnet
Administrator
Administrator

Mesaje : 31821
Puncte : 33153
Localizare : bucuresti

Hanımın Çiftliği (Stapana inimii) Empty
MesajSubiect: Re: Hanımın Çiftliği (Stapana inimii)   Hanımın Çiftliği (Stapana inimii) Icon_minitimeLun Oct 10, 2011 10:44 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos

Continut sponsorizat



Hanımın Çiftliği (Stapana inimii) Empty
MesajSubiect: Re: Hanımın Çiftliği (Stapana inimii)   Hanımın Çiftliği (Stapana inimii) Icon_minitime

Sus In jos
 

Hanımın Çiftliği (Stapana inimii)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

-
» Hanımın Çiftliği (Stapana inimii) - Stiri
» Hanımın Çiftliği (Stapana inimii) - Videoclipuri
» Hanımın Çiftliği (Stapana inimii) - Comentarii
» Hanımın Çiftliği (Stapana inimii) - Promo-uri
» Hanımın Çiftliği (Stapana inimii) - Coloana Sonora
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Filmografia Turciei :: Seriale Turcia :: Hanımın Çiftliği (Stapana inimii)-
Forumgratuit.ro | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente