Calatorind prin Turcia  - Pagina 2 Zj72bo
Calatorind prin Turcia  - Pagina 2 Zj72bo



 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Cautare
Top postatori
doryna32 (33462)
Calatorind prin Turcia  - Pagina 2 Vote_lcapCalatorind prin Turcia  - Pagina 2 Voting_barCalatorind prin Turcia  - Pagina 2 Vote_rcap 
ninnet (31821)
Calatorind prin Turcia  - Pagina 2 Vote_lcapCalatorind prin Turcia  - Pagina 2 Voting_barCalatorind prin Turcia  - Pagina 2 Vote_rcap 
Simi (8310)
Calatorind prin Turcia  - Pagina 2 Vote_lcapCalatorind prin Turcia  - Pagina 2 Voting_barCalatorind prin Turcia  - Pagina 2 Vote_rcap 
SfT (3793)
Calatorind prin Turcia  - Pagina 2 Vote_lcapCalatorind prin Turcia  - Pagina 2 Voting_barCalatorind prin Turcia  - Pagina 2 Vote_rcap 
andreyutza (1799)
Calatorind prin Turcia  - Pagina 2 Vote_lcapCalatorind prin Turcia  - Pagina 2 Voting_barCalatorind prin Turcia  - Pagina 2 Vote_rcap 
hasret (1609)
Calatorind prin Turcia  - Pagina 2 Vote_lcapCalatorind prin Turcia  - Pagina 2 Voting_barCalatorind prin Turcia  - Pagina 2 Vote_rcap 
lavinia78 (1323)
Calatorind prin Turcia  - Pagina 2 Vote_lcapCalatorind prin Turcia  - Pagina 2 Voting_barCalatorind prin Turcia  - Pagina 2 Vote_rcap 
Denta (1265)
Calatorind prin Turcia  - Pagina 2 Vote_lcapCalatorind prin Turcia  - Pagina 2 Voting_barCalatorind prin Turcia  - Pagina 2 Vote_rcap 
elena50 (845)
Calatorind prin Turcia  - Pagina 2 Vote_lcapCalatorind prin Turcia  - Pagina 2 Voting_barCalatorind prin Turcia  - Pagina 2 Vote_rcap 
Kallin (748)
Calatorind prin Turcia  - Pagina 2 Vote_lcapCalatorind prin Turcia  - Pagina 2 Voting_barCalatorind prin Turcia  - Pagina 2 Vote_rcap 
Ultimele subiecte
» Tolgahan Sayışman
Calatorind prin Turcia  - Pagina 2 Icon_minitimeDum Sept 18, 2016 11:26 pm Scris de Relly

» Cafe Bar
Calatorind prin Turcia  - Pagina 2 Icon_minitimeDum Sept 18, 2016 11:09 pm Scris de Relly

» Karadayi ( Uncle Black )
Calatorind prin Turcia  - Pagina 2 Icon_minitimeDum Sept 18, 2016 11:06 pm Scris de Relly

» 20 Dakika
Calatorind prin Turcia  - Pagina 2 Icon_minitimeSam Sept 12, 2015 2:57 am Scris de Relly

» Yemin ( Promisiunea ) - Stiri
Calatorind prin Turcia  - Pagina 2 Icon_minitimeDum Apr 05, 2015 5:37 am Scris de igociu

» Oyle Bir Gecer Zaman Ki (Timpul zboara )
Calatorind prin Turcia  - Pagina 2 Icon_minitimeVin Apr 03, 2015 9:26 pm Scris de Relly

»  Identitate falsa ( The Prime Minister and I ) - online
Calatorind prin Turcia  - Pagina 2 Icon_minitimeSam Mar 14, 2015 9:18 am Scris de doryna32

» Identitate falsa ( The Prime Minister and I )
Calatorind prin Turcia  - Pagina 2 Icon_minitimeSam Mar 14, 2015 9:10 am Scris de doryna32

»  Puterea Destinului ( Sila )
Calatorind prin Turcia  - Pagina 2 Icon_minitimeSam Mar 14, 2015 8:53 am Scris de doryna32


Distribuiţi | 
 

 Calatorind prin Turcia

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
selin
selin
Fan SfT
Fan SfT

Mesaje : 596
Puncte : 606
Localizare : Romania

Calatorind prin Turcia  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Calatorind prin Turcia    Calatorind prin Turcia  - Pagina 2 Icon_minitimeMar Noi 29, 2011 1:24 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Sus In jos
selin
selin
Fan SfT
Fan SfT

Mesaje : 596
Puncte : 606
Localizare : Romania

Calatorind prin Turcia  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Calatorind prin Turcia    Calatorind prin Turcia  - Pagina 2 Icon_minitimeMar Noi 29, 2011 1:26 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Sus In jos
selin
selin
Fan SfT
Fan SfT

Mesaje : 596
Puncte : 606
Localizare : Romania

Calatorind prin Turcia  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Calatorind prin Turcia    Calatorind prin Turcia  - Pagina 2 Icon_minitimeMar Noi 29, 2011 1:31 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Sus In jos
ninnet
ninnet
Administrator
Administrator

Mesaje : 31821
Puncte : 33153
Localizare : bucuresti

Calatorind prin Turcia  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Calatorind prin Turcia    Calatorind prin Turcia  - Pagina 2 Icon_minitimeMar Noi 29, 2011 1:34 pm

Foarte reusite selin Inima 4 restul le vad maine ............pupici ,ne citim maine !
Sus In jos
selin
selin
Fan SfT
Fan SfT

Mesaje : 596
Puncte : 606
Localizare : Romania

Calatorind prin Turcia  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Calatorind prin Turcia    Calatorind prin Turcia  - Pagina 2 Icon_minitimeMar Noi 29, 2011 1:37 pm

Casa Fecioarei Maria

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Aceasta statuie se afla pe drumul dintre Efes si Casa Fecioarei Maria asezata pe un terasament de la baza muntelui, un loc curat, ingrijit, la capatul unei mici alei pavate. E inalta, cam de 3 metri, (de bronz? ), asezata pe un piedestal alb, la fel de mare si a fost donata de Societatea Americana din Efes.


Ultima editare efectuata de catre selin in Mar Noi 29, 2011 1:49 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
selin
selin
Fan SfT
Fan SfT

Mesaje : 596
Puncte : 606
Localizare : Romania

Calatorind prin Turcia  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Calatorind prin Turcia    Calatorind prin Turcia  - Pagina 2 Icon_minitimeMar Noi 29, 2011 1:40 pm

ninnet a scris:
Foarte reusite selin [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] restul le vad maine ............pupici ,ne citim maine !

Am selectat si eu ce am crezut ca sunt mai interesante.Noapte buna![Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
selin
selin
Fan SfT
Fan SfT

Mesaje : 596
Puncte : 606
Localizare : Romania

Calatorind prin Turcia  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Calatorind prin Turcia    Calatorind prin Turcia  - Pagina 2 Icon_minitimeMar Noi 29, 2011 1:50 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Sus In jos
selin
selin
Fan SfT
Fan SfT

Mesaje : 596
Puncte : 606
Localizare : Romania

Calatorind prin Turcia  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Calatorind prin Turcia    Calatorind prin Turcia  - Pagina 2 Icon_minitimeMar Noi 29, 2011 1:52 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Sus In jos
selin
selin
Fan SfT
Fan SfT

Mesaje : 596
Puncte : 606
Localizare : Romania

Calatorind prin Turcia  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Calatorind prin Turcia    Calatorind prin Turcia  - Pagina 2 Icon_minitimeMar Noi 29, 2011 2:00 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



Acesta este Zidul dorintelor de la Casa Fecioarei Maria.Aici am vazut cred ca milioane de biletele unele scrise pe hartie,servetele sau pe ce aveau fiecare la indemana si bineinteles in fel si fel de limbi.Se spune ca atunci cand ploua in zona pe acest zid nu ploua deloc.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
selin
selin
Fan SfT
Fan SfT

Mesaje : 596
Puncte : 606
Localizare : Romania

Calatorind prin Turcia  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Calatorind prin Turcia    Calatorind prin Turcia  - Pagina 2 Icon_minitimeMar Noi 29, 2011 2:07 pm

Moscheea albastra sau Sultanahmet din Istanbul

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Sus In jos
doryna32
doryna32
Administrator
Administrator

Mesaje : 33462
Puncte : 34060
Localizare : undeva in Romania

Calatorind prin Turcia  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Calatorind prin Turcia    Calatorind prin Turcia  - Pagina 2 Icon_minitimeMar Noi 29, 2011 2:10 pm

doamne Selin ce poze reusite bravooo .... si locatii frumoase Interesat
Sus In jos
doryna32
doryna32
Administrator
Administrator

Mesaje : 33462
Puncte : 34060
Localizare : undeva in Romania

Calatorind prin Turcia  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Calatorind prin Turcia    Calatorind prin Turcia  - Pagina 2 Icon_minitimeMar Noi 29, 2011 2:12 pm

selin a scris:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



Acesta este Zidul dorintelor de la Casa Fecioarei Maria.Aici am vazut cred ca milioane de biletele unele scrise pe hartie,servetele sau pe ce aveau fiecare la indemana si bineinteles in fel si fel de limbi.Se spune ca atunci cand ploua in zona pe acest zid nu ploua deloc.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

adica ceea ce se vede in zid Ochii .... eu am crezut ca sunt ceva flori , la prima vedere ...
Sus In jos
selin
selin
Fan SfT
Fan SfT

Mesaje : 596
Puncte : 606
Localizare : Romania

Calatorind prin Turcia  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Calatorind prin Turcia    Calatorind prin Turcia  - Pagina 2 Icon_minitimeMar Noi 29, 2011 2:26 pm

Gradina Palatului Topkapi -Istanbul

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
selin
selin
Fan SfT
Fan SfT

Mesaje : 596
Puncte : 606
Localizare : Romania

Calatorind prin Turcia  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Calatorind prin Turcia    Calatorind prin Turcia  - Pagina 2 Icon_minitimeMar Noi 29, 2011 2:33 pm

doryna32 a scris:
doamne Selin ce poze reusite [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] .... si locatii frumoase [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Da,eu una sunt indragostita de Turcia si as vrea sa vizitez cat mai multe dar e cam rau cand sunt mai multi ca fiecare vrea alceva si singura locatie pe care imi pare foarte rau ca nu am vazut-o la interior e Palatul Topkapi desi am fost pana la intrare nu am intrat pentru ca dura cel putin 2 ore vizitarea lui si eram in tranzit spre casa prin Istanbul.
Sus In jos
selin
selin
Fan SfT
Fan SfT

Mesaje : 596
Puncte : 606
Localizare : Romania

Calatorind prin Turcia  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Calatorind prin Turcia    Calatorind prin Turcia  - Pagina 2 Icon_minitimeMar Noi 29, 2011 2:38 pm

doryna32 a scris:
selin a scris:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



Acesta este Zidul dorintelor de la Casa Fecioarei Maria.Aici am vazut cred ca milioane de biletele unele scrise pe hartie,servetele sau pe ce aveau fiecare la indemana si bineinteles in fel si fel de limbi.Se spune ca atunci cand ploua in zona pe acest zid nu ploua deloc.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

adica ceea ce se vede in zid [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] .... eu am crezut ca sunt ceva flori , la prima vedere ...

Am ras ca am zis ca l-a anul mergem iar sa vedem daca mai avem biletele acolo sau le ia cineva ca la cata lume trece nu cred eu ca raman toate si mai mult ca sigur cineva mai curata zidul din cand in cand.
Sus In jos

Continut sponsorizat



Calatorind prin Turcia  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Calatorind prin Turcia    Calatorind prin Turcia  - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 

Calatorind prin Turcia

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

-
» Calatorind prin Van ( Turcia )
» Calator prin Europa
» Melekler Korusun ( La un pas de fericire ) - Episoade online
» Obiceiuri si traditii in Turcia
» Date generale Turcia
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Diverse :: Calatorii Orientale-
Creati un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente